В Україні Великдень шанують і люблять. Немає родини, в якій на святковому столі не лежали б крашанки, писанки, паски, освячені в храмі. Гарний настрій, надія на краще, побажання добра і любові переповнюють всіх у цей день.
ВЕЛИКОДНІ ПИСАНКИ
За способом виготовлення писанки поділяються на кілька видів.Крашанки — яйця, пофарбовані одним кольором, без узорів. Найчастіше господині використовують природні барвники, наприклад, лушпиння цибулі (жовтий, оранжевий, червоний, коричневий кольори), ягоди чорниці або бузини, змішані з розчином жовтої фарби (зелений колір), відвар гречаної полови або сушених квітів блакитної мальви (синій колір). Сучасні писанкарки, окрім природних, застосовують і анілінові барвники. Проте такі крашанки для їжі не придатні, оскільки фарба проходить крізь шкаралупу.
Писанки — на поверхню яйця розтопленим воском за допомогою писачка наносять орнамент. Роблять це поступово: від білого до чорного чи темно-синього кольору, використовуючи або природні, або хімічні барвники.
Дряпанки (різьбянки) — на пофарбованій одним тоном поверхні яйця гострим предметом (голкою, шпилькою, лезом) видряпують узор.
Крапанки (галунки) — на фарбоване яйце краплями воску наносять візерунок іншого кольору чи кольорів.
Мальованки — яйце розмальовують фарбами за допомогою пензлика (найчастіше це дерев'яні декоративні писанки).
Про всі види великодніх писанок ви можете дізнатись з виставки творчих робіт «Великодній передзвін», яка презентована на абонементі Каховської районної бібліотеки.
З Великодніми святами вітаємо своїх користувачів!
Комментариев нет:
Отправить комментарий